Yarın Günlerden TEOG

151Öğrencilerin eğitim hayatlarının kırılma noktası olan TEOG sınavlarının ilk aşamasına saatler kaldı. Öğrencilerde ve ailelerde heyecan dorukta. Her ulusal sınavda olduğu gibi, iyi bir lisenin anahtarı olan TEOG sınavlarında da bugüne dek öylesine büyük yanlışlara, ihmallere imza attık ki… Gel de “bu yıl hangi skandala kurban gideceğim” diye heyecanlanma. Devamını oku..

Küçük Hatalar Puan Kaybettiriyor

150Sınava çok iyi hazırlansa dahi, pek çok öğrenci sınav anında heyecan nedeniyle hiç yapmayacakları hataları yapıyorlar. Soru kökünü iyi okumamak, soruya ön yargılı yaklaşmak, cevapları, optik cevap kağıdına yanlış kodlamak, bu hataların başında geliyor. Devamını oku..

TEOG’da En Çok Türkçe Soruları Zorlayacak

149Milyonlarca öğrenci için TEOG heyecanı bu hafta başlıyor. Sınava iki gün kalan uzmanlardan kritik uyarılar geldi. TEOG’da öğrencileri en çok zorlayacak dersin Türkçe olacağını söyleyen eğitimciler “Uzun paragraflardan oluşan sorular öğrencilere hata yaptırıyor. Türkçe’de kitap okuyan ve yorumu kuvvetli öğrenci başarılı olurken, matematikte çoklu işlemli soruları çözebilenler kazanıyor” dedi. Devamını oku..