TEOG Sınavı Yaklaşırken Dikkat!


59TEOG sınavlarının yaklaştığı günlerde, öğrenciler ve aileleri için oldukça heyecanlı bir dönem olduğunu belirten Uzman Psikolog Merve Demir, TEOG’a hazırlanırken yalnızca ders çalışmanın yeterli olmadığını, çocuğun psikolojik açıdan da sınav stresi ile başa çıkmaya hazır olması gerektiğini söyledi. Kaygının çok fazla olmadığı zaman, motive eden ve harekete geçmemizi sağlayan bir güç olduğunu söyleyen Demir, uygun seviyede tutulması gerektiğini söyledi. Devamını oku..

Şanlıurfa MEB TEOG Kazanım Testi Yayınladı


143EBAP TEOG Kazanım Testleri 1. Sayı Yayımlandı. 
Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü EBAP kapsamında, Ar-Ge birimi organizasyonunda ilde görevli gönüllü öğretmenler tarafından hazırlanan TEOG Kazanım Testlerinin ilk sayısı yayımlanmış olup  her Cuma günü Kazanım Testlerinin yeni sayısı yayımlanacağı belirtilmiştir.

Türkçe, Matematik, İngilizce, Fen Bilimleri, İnkılap tarihi ve Din Kültürü alanında yayınlanan testin tüm detayları haberimizde… Çözmek için tıklayınız…

 

TEOG E-kılavuzu Yayımlandı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemi kapsamında 8’inci sınıfların gireceği merkezi ortak sınavlara ilişkin e-kılavuzu, internet sitesinden yayımladı. Kılavuzda  ortak sınavlar yurt dışı başvuru iş ve işlemleri, sınav  tedbiri alınacak öğrencilerle ilgili iş ve işlemlere ve sınavlar hakkında temel  ilkelere, sınav takvimi ile ilgili detaylı bilgilere … DEVAMI.