Eba Puan Hesaplama

141Eba puan hesaplama, Eğitim Bilişim Ağı kullanıcılarının TEOG sınavı için kullandıkları bir işlemdir. TEOG sınavına giren öğrencilerin puanı hesaplanırken, birçok farklı kriter hesaba katılmaktadır. Bu nedenle sadece sınavda yapılan doğru ve yanlışların sayısı sınav puanı hesaplamaya yetmemektedir. TEOG sınavı sonucunda elde edilebilecek tahmini puanı hesaplayabilmek için Eba puan hesaplama işlemi kullanılabilmektedir. Devamını oku..

TEOG İçin En İyi Strateji

140Darüşşafaka Eğitim Kurumları Eğitim Danışmanı Oktay Aydın 23- 24 Kasım da yapılacak ilk sınavlar için öğrencilerin bir an önce harekete geçmeleri gerektiğini söyledi. Aydın öğrencilere izlenecek stratejileri gösterdi. Sınav müfredatla bire bir sorulardan oluşsa da öğrencilerin test sistemine adapte olmaları şart. Devamını oku..

Sınava Hazırlanırken Çocukların Bireysel Farklılıklarını Gözardı Etmeyin!!

Herkese merhaba, 8.sınıfların hummalı bir şekilde çalışmaları devam ederken, bu süreçte sizlerle paylaşmak istediğim bir konu var: Çocukların bireysel farklılıkları: ‘Bir çocuğa uyan çalışma düzeni diğer çocuklar için geçerli olmayabilir’ bunu sakın unutmayınız. Çocuklarınızı en iyi siz tanıyorsunuz. Bazı çocuklar zaten bütün eğitim öğretim hayatları boyunca sistemli öğrenci olmuşlardır ve … DEVAMI.

18 Milyon Öğrenci İçin ‘Ders Zili’ Değişikliklerle Çalacak

1372016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı 18 milyon 43 bin 15 öğrenci ve yaklaşık 900 bin öğretmen için bugün başlıyor ve ilk dönem 20 Ocak’ta bitecek. Tüm özel ve resmi kurumlarda ilk haftanın tüm etkinlikleri, “15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma” temasıyla gerçekleştirilecek. İlk gün törenleri bu temaya göre hazırlanacak. Okulların yakınında bulunan şehit ve gazi yakınları açılış törenlerine katılacak. Konuyla ilgili broşürler öğrencilere dağıtılacak. İlk ders de aynı tema ile tüm sınıf ve şubelerde işlenecek. Devamını oku..

10 Maddede Okula Dönüş

136 Bugün, 18 milyon 43 bin 15 öğrenci  ders başı yapıyor. Yeni eğitim yılıyla okula ilk kez başlayanların kaygısı, TEOG ve üniversite sınavına hazırlanan öğrencilerin ise stresi artacak. Psikolog Doktor Nevin Dölek, bu dönemin kolay atlatılması için ailelerin ve öğretmenlerin yapması gerekenleri anlattı. Devamını oku..