Günün Yazısı: Yeni Okul, Yeni Eğitim Anlayışı

Çevre, mekan ve eğitim ilişkisini tarihe dönüp baktığımızda çok daha iyi anlarız. Toplumların belirli dönemlerde felsefi, dini ve bilimsel gelişmelerin sonucunda, eğitim programlarının amacına uygun mekanlar düşünüp geliştirdiklerini görmekteyiz. Eğitim mekanlarının imkan verdiği sosyalleşme, interaktivite ve katılım potansiyeliyle; ders dışı enfomal öğrenme olanağı barındıran alanları ile katılımcı eğitim modellerini birebir … DEVAMI.

Liselere Üniversitelerden Destek

Orta öğretim kurumları ile yüksek öğretim kurumları arasında işbirliği protokolü imzalandı. Orta öğretim Genel Müdürlüğü, eğitim ve öğretim sürecine diğer kurum, kuruluş ve bireylerin katılımını sağlamak amacıyla başta fen ve sosyal bilimler liseleri olmak üzere okulların bulundukları yerlerdeki yüksek öğretim kurumlarıyla bilim, sanat, spor ve kültürel gibi farklı alanları kapsayan iş … DEVAMI.

Günün Yazısı: YGS Sorularına Bakarak TEOG 2 İpuçları

Bugünün yazısı, bizi takip eden eğitimci bir arkadaşımızdan geldi. Etkileyici bulduğum bu yorumu sizlerle paylaşmak istiyorum: “Her sene YGS sorularına bakarak, TEOG için ipuçları aranır. Bahsi geçen senenin formatı aşağı yukarı ortaya çıkar. Tabi ki içerik anlamında değil ancak soru tekniği , formatı ve derslerin zorluğu anlamında. YGS ye şöyle … DEVAMI.

Günün Yazısı: Sorulması Gerekenler…

Sevgili Teog Anneleri, Teog 2 ye yaklaştığımız şu günlerde, çocuklarınız konuların sonuna gelmişken veya bazı derslerde tekrar dönemine girmişken, sizler de okul okul dolaşıp liselerin tanıtım günlerine katılmaya başladınız. Özellikle özel liselerin gerçekleştirdikleri tanıtım toplantılarının sizler için yararlı olabilmesi adına sizlere birkaç önerimiz olacak. Bunlardan biri, tanıtımı dinlemenin dışında lütfen … DEVAMI.