2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı 1.Dönem TEOG Sorularına İtiraz Süresi Tamamlandı

15723 Kasım – 24 Kasım TEOG sorularına itirazlar Milli Eğitim Bakanlığının e-İtiraz sisteminden tamamlandı. TEOG sorularına itirazları MEB değerlendirdikten sonra sonuçları açıklayacak.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) kapsamında yaptığı ortak sınavları 23 Kasım Çarşamba ve 24 Kasım Perşembe günleri 6 oturumda tamamlamıştı. Sınavlar tamamlanır tamamlanmaz sorulara da itirazların ardı arkası kesilmedi.

MEB, ortak sınavların ardından 5 günlük itiraz süresini de tamamlamasının ardından resmi açıklama yapması ve sorularda hata olup olmadığını açıklaması gerekiyor. Birçok haber sitesinde MEB’in itirazları reddettiği belirtildi fakat resmi bir açıklama henüz yapılmadığından şu an için iptal olan soru veya itirazların reddedildiği bir durum bulunmuyor.

MEB itirazları reddederse ne olacak? Daha önceki yıllarda da yapıldığı üzere veliler mahkeme yolunu seçiyor ve mahkeme sonuçları açıklanana kadar da MEB TEOG sonuçlarını açıklamıyor. Bu kapsamda daha önceki yıllarda yaşanan hadiselerin tekrarlanmaması için itiraza konu sorularla ilgili olarak MEB bir an önce açıklama yapması şarttır.

MEB daha önceki yıllarda sorulara yapılan itirazlar mahkemece sonuçlanmadan soruları açıklamış ve mahkeme sonrası itiraz edilen sorular iptal edilmiş ve sınav sonuçları bu kapsamda tekrar hesaplanmıştı. Umarız MEB bir an önce itirazları değerlendirerek hukuki bir sonuç ortaya çıkmasını da engellenerek sonuçlandırır.

Kaynak: www.mymemur.com.tr sitesinden alıntıdır.

 

Bookmark the permalink.

Bir Cevap Yazın