TEOG Sınavında Rehber Öğretmenler Okulda Tutulamaz

46Rehber Öğretmenlerin TEOG sınavında görevli olmamalarına rağmen ,idarenin talimatıyla sınav süresince görev yerlerinde bulunmaları ve bu görevlerinin karşılığı ücret ödenmemesi hakkında Milli Eğitim Bakanlığı’na Türk Eğitim-Sen olarak yazdığımız 08.12.2015 tarihli yazı Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ….. Devamını oku..

Öğrencilere Müjde: Tatilde Ödev Yok

16Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı sömestr tatilinde öğrencilere ödev verilmemesi için öğretmenlerin uyarılacağını söyleyerek, “Aslında sadece sömestr tatilinde değil, ders yılı içinde de öğrencilerimize çok fazla ödev yüklediğimizi biliyoruz. Bu konu ile ilgili Talim Terbiye ve diğer komisyonlarımızda da çalışmalarımızı yapıyoruz. Verilen ödevleri hafifletiyoruz, daha da hafifleteceğiz” dedi. Devamını oku..

Teaching English In Turkey

Finding an English teaching job in Turkey is not that easy.  We provide a simple, efficient way for teachers and schools to connect with each other. We wanted to make life a little bit easier for everyone! It’s not easy on your own.We are well placed to help you find a … DEVAMI.

Türk Eğitim Derneği (TED) Tam Bursluluk Sınavı 2016

Türk Eğitim Derneği (TED); 4, 5, 6, 7 ve 8. sınıflardaki çocuklara yönelik olarak tam bursluluk sınavı düzenliyor. TED Tam Bursluluk Sınavına katılabilmek için 15 Şubat 2016 tarihine kadar başvuruda bulunmak gerekiyor. 2003-2004 eğitim öğretim yılından bu yana Tam Eğitim Bursu ile TED okullarında yatılı veya gündüzlü olarak; yazılı sınav ve mülakat … DEVAMI.