Dikkat Eksikliği ve Öğretmenler

Dikkat eksikliği-hiperaktivite bozukluğu son zamanların en popüler hastalığı. Gerek anne-babalar gerekse öğretmenler bu bozukluğun teşhisinde en önemli faktörler. Ancak önemli olan teşhisi koymaktan çok kesin olarak nedeni bilinmeyen bu bozukluğu nasıl ele almak gerektiğidir. Tıbbi olarak nöro-biyolojik bir bozukluk temelinde değerlendirilen Dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğunu teşhis etmek sanıldığı kadar … DEVAMI.

1 Soru Çok Yanıt

yanıtOrtaokul 8’inci sınıf öğrencileri için düzenlenen ve iki gün süren birinci dönem TEOG maratonu sona erdi. Fen testi A kitapçığındaki 13’üncü soru, birden fazla cevabı olduğu için Milli Eğitim Bakanlığı tarafından iptal edildi. Aynı kitapçıktaki 16’ncı sorunun ise hatalı olduğu ileri sürüldü. Devamını oku..

Sabancı Vakfı, bugün “Fark Yaratan Eğitim Zirvesi”ne ev sahipliği yapıyor

Sabancı Vakfı, eğitime yeni yaklaşımlar kazandırılmasını desteklemek üzere ulusal ve uluslararası çalışmaların bir arada değerlendirileceği Fark Yaratan Eğitim Zirvesi’ne ev sahipliği yapıyor. Buna göre, sosyal girişimci ağı ASHOKA ve Başka Bir Okul Mümkün Derneği’nin Türkiye’de ilk kez düzenleyeceği Fark Yaratanlar Eğitim Zirvesi, Sabancı Vakfının ana desteğiyle gerçekleşiyor. Bugün Sakıp Sabancı Müzesi The Seed salonunda … DEVAMI.