MEB TEOG sınav tarihleri ne zaman?

Milli Eğitim Bakanlığı 8. sınıflar için düzenlenen Temel Eğitimden Orta öğretime Geçiş sistemi kapsamında yapılan sınavların tarihlerini belirledi. TEOG sınav takvimi MEB resmi sitesi üzerinden açıklandı. Peki MEB TEOG sınav tarihleri ne zaman? Tıklayınız

MEB TEOG Sınav Tarihlerini Açıkladı

Milli Eğitim Bakanlığı, Temel Eğitimden Ortaöğretim Geçiş (TEOG) sistemi kapsamında ortaokul 8’inci sıınfların katılacağı ortak sınavların tarihlerini açıkladı. Buna göre ilk TEOG ortak sınavları 25-26 Kasım’da, mazeret sınavları ise 12-13 Aralık’ta yapılacak. Yazının devamı için TIKLAYINIZ

Deneme Sınavları

Velilerden gelen deneme sınavlarına ilişkin sorular karşısında, konuya değinmek istedim. Günümüzde bir çok okul kendi bünyesinde deneme sınavları yapmakta ve bu sınavlar neticesinde öğrenci zamanını kullanma ve eksiklerini görme konusunda gelişme göstermektedir. Bu nedenle bir çok veli, ayrıca başka kurumların organize ettiği deneme sınavlarına çocuklarının girmesini anlamlı bulmamaktadır. İki yıl … DEVAMI.

Çalışma Programı

image

Yeni bir eğitim öğretim yılı sabahından tekrar merhaba. Bugün oğlum Ali’nin TEOG’a hazırlanırken kullandığı çalışma takvimini sizlerle paylaşmak istedim. Haftalık olarak düzenlediğimiz bu çalışma takvimini her hafta başı okul öğretmenleri ile paylaştık. Amaç eksik veya zayıf kaldığı konuları gözden kaçırmamaktı. Sizler de bu tablodan yola çıkarak, planlı bir çalışmaya adım … DEVAMI.

İtalyan Lisesi

Osmanli Imparatorlugu döneminde Cenevizli, Venedikli ve Sicilyalilar Istanbul’un Haliç kiyilarinda ve özellikle Galata semtinde ticaretle ugrasmak için padisahtan izin almislardi. Bu bölgede yerlesen Italyan cemaatinin lisaninda genellikle Cenova lehçesi hakim oldugundan, zengin aileler ve çocuklarinin ögrenimi için özel egitimciler tutmakta, fakir olanlarin egitimi ise Katolik din adamlari tarafindan yürütülmekteydi. 1861 … DEVAMI.

Saint Michel Fransız Lisesi

GENEL BİLGİLER: 1886 yılında kurulan ve 2011 yılında 125. yaşını kutlayan Saint Michel Fransız Lisesi’nin tarihçesi çok eskilere dayanmaktadır. 1886 Eylül’ünde kurucular, Beyoğlu Pera’da, Galatasaray Lisesi’nden çok az uzaklıkta, yarım gün hizmet veren bir kurum açarlar, bu okula Saint-Michel adı verilir. Okulun eğitiminin, özellikle edebiyat, bilim ve ticaret alanlarında, Fransa’daki … DEVAMI.