Teog’da Bilirkişi Skandalı!!!

TEOG’da Türkçe dersi A ve C kitapçıkları 17’inci, B ve D kitapçıkları 20’nci soruya ilişkin mahkeme süreci devam ediyor. Mahkemeye sunulan ‘çelişkilerle dolu’ bilirkişi raporu eğitim camiasında şaşkınlıkla karşılandı. Devamı için…Kaynak: http://www.yenimesaj.com.tr/?haber,13011395 

Geoffrey Canada: Başarısızlığa uğrayan Okullarımız. Yeter Artık!!

tedtalkz

  Biraz gerginim çünkü karım Yvonne bana dedi ki; “Geoff, TED Konuşmalarını dinledin.” Ve ben ona “Evet, hayatım, TED Konuşmalarına bayılıyorum.” dedim. Karım dedi ki; “Biliyorsun, onlar, oldukça zeki, yetenekli…” “Biliyorum, biliyorum.” dedim. Ve o “Bilirsin onlar, kızgın, siyahi adamı istemezler.” dedi. Ben de ona “Hayır, uslu olacağım, hayatım, uslu … DEVAMI.

2. Teog Sınavı Mayıs ayına mı alınacak?

attention

2. Teog sınavının Mayıs ayına alınacağı konusu kulislerde dolaşıyor. Kulislerde dolaşan haberlere göre; Nisan ayının son haftası yapılan 2. teog sınavının bitmesiyle devlet okullarındaki öğrencileri okullarda tutmak zorlaşıyormuş. MEB in gündemindeki bu konu için nasıl bir açıklama yapacağı bekleniyor. Kazanım listeleri, Nisan ayının son haftasında gerçekleşecek 2. Teog sınavına göre … DEVAMI.

Sev Amerikan Koleji (SAC)

SEV’in Tarihçesi “SEV, sevgiyi ifade eder. Kapsadığı anlam, insanlığı sevmek ve insana hizmet etmektir.” Sağlık ve Eğitim Vakfı (SEV), 1968 yılında İzmir, Tarsus ve Üsküdar Amerikan Liselerinin (Amerikan Bord Okulları) mezunları tarafından kuruldu. Atatürk’ün hedeflediği gelişen Türkiye’ye hizmet ilkesiyle kurulan vakıf, kendisine bağlı kurumların hizmet kalitesini üstün ve sürekli kılmayı … DEVAMI.